Stojak metalowy pod ul 12 ramkowy

EW12.1

Nowy produkt

Ule w każdym ukompletowaniu posiadają ocieplenie korpusów (styropianem, styrodurem lub słomą).Dennica osiatkowana niska zawiera wkładkę z siatką dennicową i wkładkę do kontroli warrozy.W dennicy osiatkowanej wysokiej oprócz wkładki z siatką dennicową i wkładki do kontroli warrozy, jak w dennicy niskiej istnieje możliwość wprowadzenia wkładki poławiacza pyłku i szufladki na pyłek lub maty docieplającej wiosennej z wełny mineralnej. Srodek deska lita, z zewnątrz skręcane na wkręty.

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

31 zł brutto

Akceptujemy Gotówka Pobranie Przelew
Akceptujemy Gotówka Pobranie Przelew

Więcej informacji

Ule drewniane „wielkopolskie” 10-cio i 12-to ramkowe.

Ule te występują w wersji ocieplanych korpusów (pełnych i połówkowego) oraz ocieplanej lub osiatkowanej dennicy. Konstrukcje uli i ich zewnętrzne poszycie wykonane jest z drewna sosnowego lub świerkowego.

Wewnętrzne ściany korpusów i podłogi dennic ocieplanych wykonane są z drewna lipowego (lite lub klejone). Ocieplenie zarówno korpusów jak i dennicy posiada grubość 30 mm, i może je stanowić styropian, styrodur lub słoma.

Dennica może być wykonana w formie dennicy niskiej ocieplanej lub dennicy niskiej osiatkowanej zawierającej wsuwaną wkładkę z siatką dennicową oraz wkładkę umożliwiającą kontrolę osypu warrozy (roztoczy Varroa destructor) i stanowiącą osłonę dolną przestrzeni podgniazdowej.

Dennica w wykonaniu wysokim umożliwia dokonanie wiosennego docieplenia dolnej przestrzeni ula przy pomocy maty z wełny mineralnej pozbawionej formaldehydów lub po zastosowaniu dodatkowej wkładki poławiającej i szufladki umożliwia pozyskiwanie pyłku. Składany (na zawiasie) mostek przy wlocie do ula umożliwia szybkie zamknięcie ula na czas transportu, a wentylowana dennica zabezpiecza transportowaną rodzinę przed przegrzaniem.

Dwustronna wentylowana powałka może również przy pomocy maty z wełny mineralnej pozbawionej formaldehydów umożliwiać wiosenne docieplenie górne gniazda, jak również okresowe dokarmianie z wykorzystaniem ramek z niezużytym zapasem zimowym lub ciasta.

Daszek może być w wykonaniu płaskim lub dwuspadowym. Daszki te mogą być pokryte blachą offsetową lub tkaniną stosowaną na plandeki. Otwory w bocznych ścianach daszka służą do wentylacji ula, a mogą być również wykorzystane do spięcia jego elementów w czasie przewozu na pożytki.

Półkorpus wstawiony na czas zimowli pomiędzy dennicę a korpus stanowiący gniazdo zimującej rodziny stanowi doskonałą poduszkę powietrzną umożliwiającą niskie zawiązanie kłębu zimowego.

Ule mogą być dostarczone z metalowym stojakiem dopasowanym do dennicy wykonanej w wersji uniemożliwiającej zaciekanie i podciąganie dy.Jak wykazano powyżej istnieje szeroka gama szczegółów zarówno konstrukcyjnych jak i funkcjonalnych.

Ostateczne ukompletowanie pozostawiam doświadczeniu i oczekiwaniom Państwa, a tym, którzy nie mają w tej materii doświadczenia lub chcieliby skorzystać z podpowiedzi służę radą.Ule drewniane „wielkopolskie” 10-cio i 12-to ramkowe.

30 innych produktów w tej samej kategorii: